Amenințare falsă cu bombă la o secție de poliție din Ploiești

Amenințare cu bombă, sâmbătă, 12 februarie, la Secția de Poliție nr. 2 din Ploiești. În urma verificărilor, după ce o persoană a apelat la 112 în jurul orei 21.00, s-a dovedit că a fost vorba de o alarmă falsă, scrie publicația locală Ziarul Incomod.

„În baza sesizării s-a format echipă operativă care s-a deplasat la fața locului, evacuând persoanele aflate în incinta unității și asigurând zona. Conform procedurilor specifice în astfel de situații au fost efectuate verificări, iar aspectele sesizate nu s-au confirmat”, a transmis IPJ Prahova

Apelantul a fost identificat și este căutat de polițiști.

Potrivit unor surse apropiate anchetei, bărbatul care a făcut anunțul fals a recurs la acest gest dintr-o răzbunare, după ce a fost plasat sub control judiciar în urma unei anchete instrumentate chiar de polițiștii de la Secția nr. 2 Poliție Ploiești.

Secția este situată în zona de vest a orașului Ploiești.


https://ift.tt/frmbykT

Comentarii